Malzeme Test Yazılımı

  • Ürün Kodu: MTS
Malzeme Test Yazılımı
Malzeme Test Yazılımı Malzeme Test Yazılımı Malzeme Test Yazılımı Malzeme Test Yazılımı

KT-FALCON MALZEME TEST PROGRAMI

KT-FALCON malzeme test programı standart çekme, basma, eğme, soyulma, yırtılma, sürtünme ve basit çevrim deneyi gereksinimlerini hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirmek için gerek duyacağınız tüm özellikleri sunmaktadır. Eş zamanlı test imkanı, numune tanımlama, kesit alanı hesaplatma gibi kullanıcının hesaplaması gereken fonksiyonları kendi yapmaktadır. Test metodu kullanıcı tarafından belirlenebilir veya eklenebilir. Cihaz program tarafından yönlendirilmektedir. Test raporu excele gönderilebilir yada resim formatında kayıt edilebilmektedir. Yapılan testler istenilen gruba kayıt edilerek testin bulunması kolaylaştırılır.

  • Win7 ve Win8, Win 10 işletim sistemlerine uygunluk.
  • 20 adet numune  ortalaması ve standart sapması hesapları.
  • Deneyle eş zamanlı değer okuma ve grafik çizdirme.
  • Veri tabanı yedekleyebilme.
  • Tüm kuvvet ve gerilme birimleri seçilebilir.
  • Kullanıcı tarafından  numune tanımlama.
  • Kullanıcı tarafından test metodu oluşturma.
  • Test sonuç tablosu kullanıcı tarafından düzenlenebilir.

MENÜ

Kullanıcının en hızlı deney yapmasına imkan veren ara yüz sayesinde deney şartları oluşturma, eski deneylere ulaşma, genel ayarlar gibi birçok seçenek menüde bulunmaktadır. Önceden tanımlı bir metod da yalnızca 3 butona basıp deney başlatılabilir.

FİLTRE

Kayıt edilen tüm deneyleriniz bir tablosu listelenir ve bu tablo üstünden filtre yöntemiyle istenilen sonuca ulaştırır. Aramalarınızı ister tarihe göre ister herhangi arama kelimesine göre yapabilirsiniz. 

YEDEKLEME

Kullanıcının deneyi doğru yaptığı kadar geriye dönük deneylerin saklanması da çok önemlidir. Bu yüzden programda bulunan yedekleme özelliği ile ister kendiniz ister otomatik olarak arşivinizi yedekleye bilir ve herhangi arıza durumunda son yedeklenen tarihten itibaren deneylerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz

DENEY LİSTESİ

Ürün çeşidiniz ne olursa olsun her numuneye ait tüm şartları kendi bünyesinde bulundurduğu gruplar oluşturarak farklı deneyler yapılmasına imkan sunulur. Bu sayede operatör doğru grubunu seçip yalnızca numuneyi cihaza bağlayıp deneyi başlatması yeterli olacaktır. Yeni gruplar oluşturulabilir yada şifre korumalı olarak istediği grubu silinebilmektedir. 

YENİ TEST

Test ekranın da peş peşe 20 adet numune deneyi yapılarak ortalamalar ve diğer sonuçlar alınabilir. İstenilen deney sonucu silinebilir. Eski yapılmış deney sonucu açılarak üzerine yapılır ve numuneler arası farklar gözlemlenebilir ve farklı kayıt oluşturulabilir. Her numunenin kendi rengiyle ayır edilmesi kolaylaştırılmıştır. Deney sonuç tablosu operatörün tanımlamasıyla istenilen sonuç gösterilebilir ve istenilen dil de yazım yapılabilir.  

RAPOR

Deney sonunda ister direk rapor yazdırılır istendiği takdirde ise rapor düzenleme aracı açılarak rapora resim, yazı metni yada liste gibi seçenekler eklenebilir. Rapor başlığı firma logosu gibi firma bilgileri raporda görüntülenmektedir. İster yazıcıdan ister resim formatında istenirse de PDF dosyası olarak çıktı alınabilmektedir. Tüm resim ve yazı metinleri kullanıcı tarafından raporun istenilen yerine taşınabilir.