Hava Geçirgenlik Test Cihazı - Tam Otomatik

  • Ürün Kodu: HGTC
Hava Geçirgenlik Test Cihazı - Tam Otomatik
Hava Geçirgenlik Test Cihazı - Tam Otomatik Hava Geçirgenlik Test Cihazı - Tam Otomatik Hava Geçirgenlik Test Cihazı - Tam Otomatik

Standardlar:

TS 391 EN ISO 9237

EN ISO 9237, EN ISO 7231

ASTM D 3574, ASTM D 737

BS 5636

DIN 53887

JIS L 1096-A

TAPPI T 251

WSP 70.1

Kapsam:

TESTFORM HGTC otomatik hava geçirgenlik test cihazı; her çeşit kumaşın (örgü, dokuma ve non-woven), kağıt, film, deri ve benzer yapılı malzemelerin hava geçirgenlik dirençlerinin tayini için kullanılır.

Otomatik Hava Geçirgenlik Testi:

Hava geçirgenliği nedir?

Kumaş geçirgenliği, kumaşın her iki tarafında basınç farkı varlığında kumaşın hava geçirgenliğini, yani kumaşın her iki tarafında kumaş boyunca akan havanın hacmini ve iki taraf arasında belirtilen basınç farkı altında birim zaman başına alanını ifade eder. Basınç farkı, hava akışı için gerekli bir koşul olduğundan, kumaştaki hava akımı, yalnızca test edilen kumaşın her iki tarafında belirli bir basınç farkı korunarak üretilebilir.

Kumaş geçirgenliğinin önemi:

Kumaş geçirgenliği, kumaş konforunu ve servis performansını etkileyen önemli bir faktördür. Örneğin, spor giyim, kagule ve sıcak giyim, kumaş geçirgenliği için daha yüksek gereksinimlere sahiptir ve paraşüt ve filtre bezi gibi bazı endüstriyel tekstiller, kumaş geçirgenliği için özel gereksinimlere sahiptir. Sadece hava geçirgenliği şartlarına uyan kumaş hayatımızın ve üretimimizin farklı ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Hava geçirgenliği için test prensibi:

Dokunmatik Ekranlı Hava Geçirgenlik Test Cihazı HGTC kumaş numunelerinin (dokuma, örme ve dokuma olmayan tekstil malzemelerinin) seçilmiş test başlığına gergin şekilde takılarak, ön-ayarlı hava basıncı altındaki hava geçişini hassas ve hızlı bir şekilde tespit etmek için geliştirilmiş bir cihazdır. Numuneyi cihaza takmak için sıkıştırma kolu kullanılır. Teste başlamak için sıkıştırma kolu cihazın önünde bulunan butonlara bastırarak, kuvvetli vakum pompasıyla, halka şeklindeki değiştirilebilir test başlığının içindeki havanın boşaltılması sağlanır. Ön-ayarlı test basıncı otomatik olarak düzenli şekilde sağlanırken, test numunesinin hava geçirgenliği önceden seçilmiş birim cinsinden ölçülerek birkaç saniye zarfında dijital ekranda gösterilir. Sıkıştırma kolunun aşağıya doğru ikinci kez indirilmesi, vakum pompasının kapanmasına ve numunenin serbest kalmasına yarar. Numune Tutucular : 20 cm2’ lik test başlığı cihazla birlikte temin edilir.

FalconPro Yazılımı:

7 inçlik dokunmatik ekranda tüm test işlevlerini yerine getirebildiğiniz gibi , FalconPro yazılımı ile raporlama arşivleme ve istatistik sonuçları barındırabilirsiniz.. Dilerseniz kendi standartlarınızı oluşturarak testlerinizi tek bir tıklama ile gerçekleştirebilirsiniz., Yönetici diğer tüm kullanıcılara tam veya sınırlı yetkiler tanıyabilir (Test yapabilme, test silebilme, arşive erişim gibi yetkiler her kullanıcı için ayrı ayrı tanımlanabilir) ve her bir kullanıcı kendi şifresi ile cihazda işlem yapabilir. Kullanımı kolaydır ve minimum eğitim gerektirir.

Standartlara uygun test başlıkları:

Farklı standartlar ve uygulamalar, farklı boyutlarda test başlıkları gerektirir. Testform  tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak ürün ve aksesuvar yelpazesi ile en güncel ve hızlı çözümler sağlamaktadır. Ayrıca yazılımsal talepleriniz en kısa sürede çözülerek online olarak devreye alınabilmektedir.

Hızlı değişim test orifisleri:

Farklı test orifisleri arasında geçiş yapmak hızlı ve kolaydır ve bazı rakip cihazlarda olduğu gibi hava basıncı sensörlerinin bağlantısını kesmeden yapılabilir.

Orifis değişimi tek bir tuş yardımı ile pnomatik olarak açılıp kapanan hazneden gerçekleşmektedir.

Depolama:

HGTCin iç tarafındaki bir aparat, orifisleri düzenli bir şekilde saklar.

Büyük test yatağı:

HGTC’in test düzeneği, büyük numuneleri barındırabilir ve çeşitli farklı malzemeleri ve bitmiş giysileri test etmek için uygundur.

Teknik Özellikler:
Ölçüm birimleri mm/s, cfm, cm3/cm2/s, l/m2/s, l/dm2/min, m3/m2/min, m3/m2/h, dm3/s, Pa
Ölçüm hassasiyeti görüntülenen değerin ±% 3'ünden daha iyi
Ölçme Aralığı 400... 4,000 mm/s
Test alanları 5, 20, 25, 38 and 100 cm2
Data portları RS232
Güç ihtiyacı 220 V, 50/60 Hz
Sıkıştırma kolu uzunluğu 50 cm
Numune kalınlığı 0... 10 mm
Ebatlar (b x e x y) 600 mm x 900 mm x 1400 mm
Net/brüt ağırlık 85 kgs
Cihaz, bir kalibrasyon kontrol plakası ve bir ISO uygunluk kalibrasyon sertifikasıyla birlikte verilir. 5 ve 20 cm2 Numune tutucu cihazla, diğer numune tutucular ayrıca sipariş edilmelidir.
AKSESUARLAR
Numune Tutucular
HGTC-5 5 cm2 BS 5636
HGTC-20 20 cm2 DIN 53887, EN ISO 9237, WSP 70.1
HGTC-25 25 cm2 ASTM D 3574, EN ISO 7231
HGTC-38 38 cm2 ASTM D 737, JIS L 1096-A, TAPPI T 251, WSP 70.1
HGTC-100 100 cm2 ISO 9237, ASTM D 737